Zakup pierwszej kasy fiskalnej, jak wygląda proces instalacji?

Zakup pierwszej kasy fiskalnej, jak wygląda proces instalacji?

Zakup pierwszej kasy fiskalnej może wydawać się skomplikowaną procedurą, lecz w rzeczywistości jest to kilka kroków opisanych poniżej po których można już rejestrować sprzedaż.

 

1. Wybór odpowiedniego urządzenia

Najważniejszy krok, czyli wybór odpowiedniego sprzętu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Nasi serwisanci pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia dostosowanego do Państwa branży, sposobu działania czy indywidualnych preferencji. Zalecamy jednak wcześniej zagłębić się w temacie urządzeń fiskalnych i zdecydować czy będzie to kasa czy drukarka fiskalna. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poświęconym tej kwestii:

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Co wybrać? Jakie są różnice?

2. Programowanie kasy

Po wybraniu sprzętu przychodzi czas na zaprogramowanie urządzenia. Do tego potrzebne są dane, które mają być umieszczone w nagłówku, a także lista kodów PLU wraz ze stawkami VAT. Na podstawie tych danych serwisant odpowiednio zaprogramuje kasę fiskalną

3. Szkolenie z obsługi

W momencie gdy urządzenie jest zaprogramowane możemy przejść do części szkolenia z obsługi. Moduł fiskalny kasy przed wykonaniem procesu fiskalizacji jest w trybie szkoleniowym, co umożliwia dokładne przeszkolenie w zakresie wystawiania paragonów, raportów i reszty kwestii związanych z obsługą sprzętu. Polecamy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, ponieważ po wykonaniu fiskalizacji każda sprzedaż będzie rejestrowana.

4. Proces fiskalizacji

Gdy powyższe kroki są zakończone, serwisant przechodzi do fiskalizacji kasy. Czynność ta polega na przypisaniu numeru NIP w module fiskalnym i zgłoszeniu urządzenia do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Proces ten jest nieodwracalny i po jego wykonaniu nie możemy dokonać zmiany numeru NIP.